Psychologia społeczna ma w sobie coś z psychologii i socjologii badając, jak działania innych ludzi wpływają na jednostkę Za prekursora psychologii społecznej uważany jest Kurt Lewin
Kontakt z nami

Napisz

Psychologia społeczna to stosunkowa młoda gałąź nauk psychologicznych, której celem jest prowadzenie badań dotyczących dotyczących tego, jaki wpływ na emocje, sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości wywierają na nas inni ludzie.

Badając psychologię społeczną można stwierdzić, iż zajmuje się ona obecnie działaniami z 4 głównych obszarów takich jak: obszar społeczno-kulturowy, obszar ewolucyjny, obszar społecznego uczenia się oraz najbardziej rozpowszechniony - obszar społeczno-poznawczy.

Galeria zdjęć:

biznes

produkcja

odzież ochronna

bhp

Artykuły BHP i ich znaczenie

Zasady zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy dotyczą szczególnie przemysłu, jest to efektem największej liczby wypadków zaistniałych w miejscu wykonywania pracy.

Ciągle rozwijająca się technika, w wielu zawodach pozwoliła na zastosowanie rozwiązań technicznych ograniczających możliwość wystąpienia urazów lub działania różnych czynników niekorzystnie wpływających na pracowników.

Przemysł to ta dziedzina produkcji, gdzie odpowiedni dobór środków ochrony osobistej ma duże znaczenia. Należyty wybór odpowiedniej odzieży, rękawic, obuwia ochronnego powinien uwzględniać następujące wskazówki:
* Oznakowanie CE – jest znakiem, że odzież spełnia wymogi w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.
* Odpowiedni dobór rękawic, odzieży i obuwia musi posiadać cechy ochronne odpowiednie do występowania niebezpieczeństw.
* Odzież ochronna powinna być ergonomiczna, uwzględniająca stan zdrowia pracownika, który będzie z niej korzystał, dawać poczucie komfortu w czasie jej użytkowania.
* Dobór odpowiedniego rozmiaru dla indywidualnego pracownika.
* Na stanowiskach pracy gdzie występuje więcej niż jedno zagrożenie, odzież powinna być zaprojektowana by spełniała ochronę dla wszystkich niebezpieczeństw.

Prawidłowo dobrane artykuły bhp to nie tylko komfort pracy, lecz w głównym stopniu ograniczenie ilość wypadków. Na niektórych stanowiska pracy do odzieży ochronnej należą również takie rzeczy jak okulary ochronne, kaski czy maski ochronne. O niech też należy pamiętać w czasie planowania wydatków na zabezpieczenie pracowników zatrudnionych w miejscach występowania różnych zagrożeń.

Dodany przez Mikołaj L., w dniu 10/02/2015


Biznes Dom Ogród Dekoracja wnętrz Marketing Różne Informacje
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3