Psychologia społeczna ma w sobie coś z psychologii i socjologii badając, jak działania innych ludzi wpływają na jednostkę Za prekursora psychologii społecznej uważany jest Kurt Lewin
Kontakt z nami

Napisz

Psychologia społeczna to stosunkowa młoda gałąź nauk psychologicznych, której celem jest prowadzenie badań dotyczących dotyczących tego, jaki wpływ na emocje, sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości wywierają na nas inni ludzie.

Badając psychologię społeczną można stwierdzić, iż zajmuje się ona obecnie działaniami z 4 głównych obszarów takich jak: obszar społeczno-kulturowy, obszar ewolucyjny, obszar społecznego uczenia się oraz najbardziej rozpowszechniony - obszar społeczno-poznawczy.

biznes

Kontrolowanie czasu

biznes, informacje, polityka, zegarki

Kontrolowanie czasu

(...) Z roku na rok stajemy się coraz starsi i coraz siniej dostrzegamy zawrotne tempo czasu, który nie wiedzieć dlaczego coraz szybciej płynie. W rzeczywistości jest to oczywiście bardzo subiektywne odczucie, gdyż czas upływa w takim samym tempie za każdym razem, a jedynie nasz odbiór zmienia się, w zależności od ilości obowiązków jakie na nas spoczywają i z jakimi mamy do czynienia . W kontekście tego aspektu powracamy przeszłością do pokoleń, w których odbiór czasu był czynnikiem (...)

Czytaj całość

Remont w zimie - czy to rozsądne?

biznes, informacje, różne

Remont w zimie - czy to rozsądne?

(...) Ponad połowa Polaków uważa, że wszelkiego rodzaju prace remontowe w domu trzeba zrobić w okresie wiosenno-letnim, aż 30 % nie a zdania w tej dziedzinie, a pozostali twierdzą, że wszystko zależy od samego charakteru prac jakie chcemy przeprowadzić.Jakie prace można przeprowadzić w lecie?Przede wszystkim ciepłej i ładnej pogody wymagają prace  konstrukcyjne jak budowa domu, wymiana dachu czy wymiana okien i termoizolacja. W wypadku gdy budynek jest wewnątrz nie ogrzewany i nie ma szans podłączyć chwilowego źródła ciepła również prace takie jak wylewki betonowe, (...)

Czytaj całość

Wypadek w Austrii? Pomoże Ci Tomasz Klimek

biznes, finanse, leczenie, odszkodowanie, przedsiębiorstwa, wypadek

Wypadek w Austrii? Pomoże Ci Tomasz Klimek

(...) Pomimo tego, że żyjemy i funkcjonujemy w Unii Europejskiej, która stara się ujednolicać obowiązujące na swoim terytorium prawo, mamy często problemy z niuansami prawnymi w różnych krajach Wspólnoty. Czy w takim wypadku byłoby korzystne posiadanie zaufanego kontaktu w jednym z krajów UE, (...)

Czytaj całość

Biznes za granicą

biznes, ekonomia, przedsiębiorstwa

Biznes za granicą

(...) Jeśli myślimy o utworzeniu własnej firmy, zastanówmy się, czy może nie warto by było utworzyć ją za granicą. Wtedy od razu trafilibyśmy na rynek międzynarodowy. Moglibyśmy zacząć współpracę z innymi, zagranicznymi firmami. Na pewno wyszłoby nam to na korzyść. Jak jednak założyć taką działalność za granicą?W pierwszej kolejności utwórzmy dla siebie konto zagraniczne. To na nim będziemy trzymać wszystkie pieniądze swojej firmy. Dowiedzmy się więc, jak założyć konto zagraniczne. Możemy tego dokonać już (...)

Czytaj całość

Artykuły BHP i ich znaczenie

bhp, biznes, odzież ochronna, produkcja

Artykuły BHP i ich znaczenie

(...) Przemysł to ta dziedzina produkcji, gdzie odpowiedni dobór środków ochrony osobistej ma duże znaczenia. Należyty wybór odpowiedniej odzieży, rękawic, obuwia ochronnego powinien uwzględniać następujące wskazówki:* Oznakowanie CE – jest znakiem, że odzież spełnia wymogi w zakresie bezpieczeństwa i ochrony zdrowia.* Odpowiedni dobór rękawic, odzieży i obuwia musi posiadać cechy ochronne odpowiednie (...)

Czytaj całość

Ziemia rolna zawsze w cenie

biznes, informacje, inwestowanie, polityka

Ziemia rolna zawsze w cenie

(...) Rolnictwo to od wielu setek lat jedna z podstaw naszej cywilizacji, która jeszcze była, jest i będzie niezbędnym jej elementem. Dzieje się tak pomimo tego, że wielu ludzi zapomniało o jego roli czy nawet odnosi się do niego z wyższością. Codziennie jednak korzystamy z płodów rolnych, warto więc docenić uprawy. To, czy inwestowanie w rolnictwo się opłaca zależy od kilku elementów. Nie na wszystko rolnik ma wpływ, zmienna bywa pogoda. Bywają lata bardzo płodne, bywają i suche lub nazbyt deszczowe. Dziś już mało (...)

Czytaj całość

Zastosowanie gratowania

biznes, produkcja, przemysł

Zastosowanie gratowania

(...) Gratowanie polega na usuwaniu bardzo ostrych pozostałości materiału (najczęściej metali i tworzyw sztucznych) na krawędziach detalu, które pozostały po obróbce skrawaniem, albo z wyprasek. Głównym celem gratowania jest nie tylko poprawieni estetyki, ale również stępienie ostrych krawędzi, które mogły by skaleczyć nasze ciało.W przemyśle stosuje się specjalne hutnicze maszyny zwane gratownicami, które są idealne do oszlifowywania końcówek wyrobów. W Polsce bardzo dużą popularnością cieszą się zwłaszcza ręczne gratownice oraz uniwersalne szlifierki do gratowania. Ręczne gratownice to idealne urządzenia do ścinania krawędzi stali, drewna i aluminium. (...)

Czytaj całość

Czy nauczyciele potrafią zrealizować podstawę prog

biznes, polityka, różne

Czy nauczyciele potrafią zrealizować podstawę prog

(...) Dzisiejsze nauczanie wydaje się być lekko zwariowane. Materiału do przerobienia jest niezwykle dużo a godzin lekcyjnych zdecydowanie zbyt mało, żeby można było to jakoś sensownie przeprowadzić. Każdy nauczyciel wie, jak trudno w dzisiejszych czasach przekazać dzieciom całą niezbędną wiedzę.Godziny lekcyjne są ograniczone, zaś podstawa programowa niezwykle rozbudowana i bywa tak, że nauczyciele muszą rezygnować z części zadań, gdyż zwyczajnie nie zmieszczą się one w grafiku. Dzisiejsze szkoły zakładają od 5 do 7 godzin lekcyjnych w ciągu dnia, natomiast (...)

Czytaj całość

Oryginał czy zamiennik?

biuro, biznes, drukowanie, wydruk

Oryginał czy zamiennik?

(...) przeciętnego Polaka ceny. Nie dziwne więc, że istnieje wiele firm, która to każda z nich zajmuje się wytwarzaniem zamienników, czyli produktów mogących odpowiadać funkcjonalnością oraz jakością markowych produktów, ale dystrybuowanych po o wiele bardziej przystępnych cenach oraz nieopatrzonych oryginalnymi metkami.Jeśli postawimy na korzystanie z tego typu zamienników będziemy mieli okazję dokonać naprawdę dużych oszczędności i tym samym eksploatowanie drukarki nie będzie musiało wiązać się z koniecznością ponoszenia sporych biorąc pod uwagę nasze możliwości finansowe kosztów. Warto interesować się ofertą firm, które mogą zaoferować nam różnego rodzaju opcje alternatywne, (...)

Czytaj całość

Tanie tusze do drukarek

biuro, biznes, materiały eksploatacyjne

Tanie tusze do drukarek

(...) kompletną propozycję cenową uwzględniającą tak produkt oryginalny jak i zamienniki.Oryginalny toner lub tusz to pewność długowiecznej pracy układu drukującego - informują wytwórcy oryginalnych materiałów eksploatacyjnych. To wierutne farmazony - odpowiadają natomiast firmy wytwarzające tonery i tusze HP nieoryginalne. Nasz toner do drukarki albo tusz ładowany jest do swojej maksymalnej pojemności w przeciwieństwie do tonerów a także tuszy oryginalnych. Nie oszukujemy więc partnerów sprzedając im nie do końca pełne kasety. Poza tym jakość naszych produktów nie ustępuje jakością tuszom i tonerom oryginalnym. O ekonomicznym drukowaniu w biurze, szkole albo domu już nieomal wszystko napisano. Mówiąc ogólnie wszyscy psioczą na za duże koszty materiałów eksploatacyjnych, jakie dyktują korporacje produkujące urządzenia drukujące. Rynek niezwykle sprawnie zareagował na wysokie parcie (...)

Czytaj całość

Reklamujemy cię w Google

biznes, marketing, usługi

Reklamujemy cię w Google

(...) Każdy kto chce zacząć tryb pozycjonowania strony powinien wziąć pod uwagę fakt, że w owej dziedzinie nie ma błyskawicznych wyników. Powinno się zapoznać z propedeutyką dotyczącą tej dziedziny.Istotnym elementem pozycjonowania stron internetowych jest niezachwiane oraz często długotrwałe zdobywanie odsyłaczy do danej strony.Pozycjonowanie stron www to strategia działania, która ma na celu podnieść pozycję danej strony internetowej na zaplanowane dla (...)

Czytaj całość

Biznes Dom Ogród Dekoracja wnętrz Marketing Różne Informacje
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3