Psychologia społeczna ma w sobie coś z psychologii i socjologii badając, jak działania innych ludzi wpływają na jednostkę Za prekursora psychologii społecznej uważany jest Kurt Lewin
Kontakt z nami

Napisz

Psychologia społeczna to stosunkowa młoda gałąź nauk psychologicznych, której celem jest prowadzenie badań dotyczących dotyczących tego, jaki wpływ na emocje, sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości wywierają na nas inni ludzie.

Badając psychologię społeczną można stwierdzić, iż zajmuje się ona obecnie działaniami z 4 głównych obszarów takich jak: obszar społeczno-kulturowy, obszar ewolucyjny, obszar społecznego uczenia się oraz najbardziej rozpowszechniony - obszar społeczno-poznawczy.

dom

Poziomnica - niezbędne narzędzie budowlańca

dom, łazienka, wyposażenie wnętrz

Poziomnica - niezbędne narzędzie budowlańca

(...) Poziomice są znanymi od wielu wieków, stosunkowo prostymi urządzeniami służącymi do wyznaczania właściwe poziomu płaszczyzn (np. podłóg) lub ich właściwego pionu (np. ścian). Poziomice niekiedy określane są jako poziomnice, lub waserwagi.Zasadza działania, na jakiej opiera się poziomnica, jest bardzo prosta - głównym jej elementem jest niewielki, szczelny walec - nazywany libellą - wypełniony płynem, w którym znajduje się pęcherzyk powietrza, pełniący rolę wskaźnika. Libella umieszczona jest w długiej listwie, wykonanej najczęściej z metalu. Dzięki działaniu siły grawitacji ziemskiej pęcherzyk powietrza znajdujący się w libelli przemieszcza się względem całości poziomnicy w (...)

Czytaj całość

Jak założyć własny ogród?

dekoracja wnętrz, dom, ogród

Jak założyć własny ogród?

(...) pomysłem są kwiaty, trawniki, a także skalniaki i inne elementy dekoracyjne wykonywane z betonu, drewna czy też kamienia. Dobrym pomysłem jest również zainwestowanie w meble ogrodowe, które nie tylko będą zdobić ogród, ale również zapewnią jego właścicielom bardzo ciekawy wypoczynek na świeżym powietrzu. Dobrym wyborem są również altany i pergole ogrodowe oraz grille murowane. W przypadku bardziej "użytkowej" funkcji ogrodu, warto umieścić w nim różne budki lub małe budynki przeznaczone do przechowywania narzędzi ogrodowych. Ciekawe propozycje na stworzenie wymarzonego ogrodu mogą podsunąć specjaliści na stronie www.Efektywne (...)

Czytaj całość

Drzwi wewnętrzne - na co zwrócić uwagę?

dekoracja wnętrz, dom, ogród

Drzwi wewnętrzne - na co zwrócić uwagę?

(...) idealnie dopasowane do pomieszczenia, które bez problemu spełnią wszystkie założenia funkcjonalne. Warto na stronie http://www.artel-art.pl/drzwi-wewnetrzne/ sprawdzić propozycje oraz dopytać specjalistów w tej kwestii.Na co warto zwrócić uwagę?Przede wszystkim na szerokość drzwi. O ile brzmi to dość banalnie, to często zdarza się, że klienci zapominają o tak oczywistym parametrze, jak wymiar. Koniecznie należy uwzględnić przeznaczenie drzwi. Jeżeli mają one być montowane w zacienionym pomieszczeniu, warto wybrać wariant przeszklony, który wpuści do pokoju dodatkową porcję światła. Taki opcja nie będzie natomiast odpowiednia (...)

Czytaj całość

Kuchnie w stylu angielskim

dekoracja wnętrz, dom, ogród

Kuchnie w stylu angielskim

(...) pozwala to na wspólne spożywanie przyrządzonych posiłków, ale wymusza również posiadanie znacznej przestrzeni.Meble wykonane są zazwyczaj z drewna, i choć w przeważającej części przypadków jest ono jasne, to nie brakuje również np. mahoniu. Fronty są zwykle zdobione zaokrąglonymi żłobieniami. Wykorzystane są również dwa typy płytek: duże, klasyczne na podłogę oraz mniejsze, kwadratowe i zdobione ornamentem, na ścianie.Kuchnia sama w sobie jest funkcjonalna i praktyczna, posiada wiele schowków - głównie szuflad, a niekiedy przeszkolonych kredensów. Wyraźnie wyeksponowana jest kuchenka, która (...)

Czytaj całość

Granit - materiał dobry na lata

dekoracja wnętrz, dom, ogród

Granit - materiał dobry na lata

(...) wnętrzach domowych szczególnie w połączeniu z drewnianymi panelami, bądź jednolitymi szafkami, czy stołami.Pierwszym zastosowaniem blatów granitowych we wnętrzach i przy okazji najbardziej znanym jest wykorzystanie go jako blatu roboczego w kuchni. Kuchenny blat pomimo swojej funkcjonalności (nie rysuje się tak bardzo jak drewniany) posiada także wartość wizualną. Pięknie prezentuje się z kuchennymi szafkami. Dodatkowo jest bardzo ekonomiczny, ponieważ jest trwały i praktycznie nie zużywa się.Drugim zastosowaniem blatu granitowego jest wykorzystanie go jako wierzchnia część toaletek, (...)

Czytaj całość

Usługi szklarza

dekoracja wnętrz, dom, ogród, szkło

Usługi szklarza

(...) cięcie szkła według zaleceń klienta. Nie każde zakłady szklarskie proponują dodatkową ofertę, usługę jak pogotowie szklarskie. Gdy zdarzy się tak, że ulubione lustro zostanie zepsute, albo co gorzej zniszczone absolutnie, sprawny specjalista z pogotowia szklarskiego zaopiekuje się lustrem i w ciągu chwili będzie można ponownie weselić się meblem. W przypadku gdy niemożliwa jest teraźniejsza naprawa szkody pogotowie (...)

Czytaj całość

Biznes Dom Ogród Dekoracja wnętrz Marketing Różne Informacje
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3