Psychologia społeczna ma w sobie coś z psychologii i socjologii badając, jak działania innych ludzi wpływają na jednostkę Za prekursora psychologii społecznej uważany jest Kurt Lewin
Kontakt z nami

Napisz

Psychologia społeczna to stosunkowa młoda gałąź nauk psychologicznych, której celem jest prowadzenie badań dotyczących dotyczących tego, jaki wpływ na emocje, sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości wywierają na nas inni ludzie.

Badając psychologię społeczną można stwierdzić, iż zajmuje się ona obecnie działaniami z 4 głównych obszarów takich jak: obszar społeczno-kulturowy, obszar ewolucyjny, obszar społecznego uczenia się oraz najbardziej rozpowszechniony - obszar społeczno-poznawczy.

Moon Hostel Kraków
31-035 Kraków, ul. Starowiślna 72
Polska,
Telefon: 12 429 43 25 Fax:
Moon Hostel Warszawa
00-372 Warszawa, ul. Foksal 16
Polska,
Telefon: 505-505-590 Fax:
Moon Hostel Wrocław
50-075 Wrocław, ul. Krupnicza 6-8
Polska,
Telefon: 71 343 00 22 Fax:
Galeria zdjęć:

wycieczki

wakacje

urlop

O Krakowie

Znajomy w najbliższy weekend wybiera się do Krakowa. Myśli, jakim środkiem komunikacji do Krakowa dotrzeć. Do rozważenia są tak naprawdę trzy ewentualności: podróż samochodem, lot samolotem albo jazda koleją. Jako że ma jedynie pięć dni na zwiedzanie Krakowa, a nie jest to zbyt dużo, zatem by na długą podróż nie tracić czasu, poleci pewnikiem samolotem. Bilet lotniczy to wydatek w granicach kilkuset złotych w dwie strony, zatem| chyba nie ma co się głowić nad innym rozwiązaniem. Lotnisko w Balicach jest bardzo przyzwoicie skomunikowane z centrum miasta. Co godzinę jeżdżą autobusy dedykowane do centrum miasta. Warto jednak skorzystać z oferty Airport taxi Krakow wybierając taksówkę prywatną czy też w przypadku większych grup rekomendowane jest zamówienie Krakow Airport transfers, dzięki czemu cała ekipa w klimatyzowanym busie dojedzie szybko do swojego pensjonatu.

Do najbardziej rozpoznawalnych atrakcji Krakowa zapewne należy Kościół Mariacki ze słynnym ołtarzem skrzynkowym długa rzeźbiarza Wita Stwosza. Średniowieczny gotycki kościół posiada cenne zdobienia i nadzwyczaj cenne sklepienia gwiaździste. Ołtarz wykonany w drzewie cedrowym otwierany i prezentowany jest w wyjątkowych sytuacjach. Co godzinę, z wieży Kościoła Mariackiego grany jest hejnał, którego dźwięki nagle kończą się na wspomnienie zabicia tatarską strzałą średniowiecznego hejnalisty, który trąbiąc z wieży ostrzegał mieszkańców grodu przed zagrażającym im złem.

Planując w Krakowie kilkudniową wizytę można skorzystać z interesującej propozycji private tours Krakow i w sposób wygodny obejrzeć najbardziej interesujące miejsca w Krakowie takie jak dobrze zachowana dzielnica żydowska o nazwie Kazimierz. Ten obszar, zamieszkały przez ludność pochodzenia żydowskiego od wieków, zachował swój niepowtarzalny klimat sprzed lat. Można posmakować w jednej z żydowskich restauracji koszernego posiłku, zapukać do starej synagogi albo też pochodzić wąskimi uliczkami.

Kraków mieni się być miastem turystycznym, tak samo zresztą jak i cały rejon małopolski. Każdego roku do Krakowa przyjeżdża wiele setek tysięcy turystów z Europy i świata. Kraków to typowo miasto polskie, cudownym trafem oszczędzone przez ostatnią wojnę, gdzie można obejrzeć wiele skarbów historii ubiegłych wieków.

Będąc w Krakowie nie można nie odwiedzić Zamku Królewskiego na Wawelu. Ta stara siedziba Wielkiego Księstwa Litewskiego a także Królestwa Polskiego przypomina o sile dawnej Rzeczpospolitej Obojga Narodów z XVI wieku. Obecnie Wawel jest rozległym muzeum, w jakim oglądać można znane arrasy wawelskie, czyli eksponaty sztuki tkackiej. Nie omieszkaj wsłuchać się w bicie słynnego Dzwonu Zygmunta a także zawitać do Kaplicy Zygmuntowskiej.


Dodany przez Władysław K., w dniu 02/12/2015


Biznes Dom Ogród Dekoracja wnętrz Marketing Różne Informacje
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3