Psychologia społeczna ma w sobie coś z psychologii i socjologii badając, jak działania innych ludzi wpływają na jednostkę Za prekursora psychologii społecznej uważany jest Kurt Lewin
Kontakt z nami

Napisz

Psychologia społeczna to stosunkowa młoda gałąź nauk psychologicznych, której celem jest prowadzenie badań dotyczących dotyczących tego, jaki wpływ na emocje, sposób myślenia i postrzegania rzeczywistości wywierają na nas inni ludzie.

Badając psychologię społeczną można stwierdzić, iż zajmuje się ona obecnie działaniami z 4 głównych obszarów takich jak: obszar społeczno-kulturowy, obszar ewolucyjny, obszar społecznego uczenia się oraz najbardziej rozpowszechniony - obszar społeczno-poznawczy.

Galeria zdjęć:

dom

wyposażenie wnętrz

łazienka

Poziomnica - niezbędne narzędzie budowlańca

Poziomice są znanymi od wielu wieków, stosunkowo prostymi urządzeniami służącymi do wyznaczania właściwe poziomu płaszczyzn (np. podłóg) lub ich właściwego pionu (np. ścian). Poziomice niekiedy określane są jako poziomnice, lub waserwagi.

Zasadza działania, na jakiej opiera się poziomnica, jest bardzo prosta - głównym jej elementem jest niewielki, szczelny walec - nazywany libellą - wypełniony płynem, w którym znajduje się pęcherzyk powietrza, pełniący rolę wskaźnika. Libella umieszczona jest w długiej listwie, wykonanej najczęściej z metalu. Dzięki działaniu siły grawitacji ziemskiej pęcherzyk powietrza znajdujący się w libelli przemieszcza się względem całości poziomnicy w zależności od jej położenia względem prawidłowego poziomu, wskazując w ten sposób czy mierzona płaszczyzna poziom taki posiada, a jeżeli nie to jak wiele jej do tego poziomu brakuje.

Zazwyczaj poziomica posiada przynajmniej dwie libelle - jedną przeznaczoną do mierzenia poziomów, a drugą do przeznaczoną do mierzenia pionów. Niekiedy jednak zdarzają się modele posiadające dodatkową trzecią libellę - przeznaczoną do mierzenia położenia względem pionu i poziomu elementów przesuniętych względem nich o kąt 45 stopni. Sporadycznie można także zakupić modele z libellą o regulowanej pozycji, przeznaczoną do położenie elementów przesuniętych względem pionu i poziomu o dowolny kąt.

Nieco innym rodzajem jest poziomnica wężowa. Jak sama nazwa wskazuje jej głównym elementem jest wąż, do którego wlewa się określoną ilość wody, stanowiącej wskaźnik poziomu. Dzięki zastosowaniu tej poziomicy możliwe jest wyznaczenie jednakowego poziomu dla dwóch mocno oddalonych od siebie punktów, co jest przydatne m.in. przy wylewaniu posadzek betonowych

Rozwinięciem tradycyjnych poziomnic są nowoczesne przyrządy laserowe, które również - w ślad za swoimi poprzedniczkami - są określane mianem poziomic. Przyrządy takie pozwalają na o wiele bardziej dokładne, niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych poziomic, dokonywanie pomiarów, przy zachowaniu marginalnego progu możliwego do popełnienia błędu.

Dodany przez Władysław K., w dniu 28/01/2015


Biznes Dom Ogród Dekoracja wnętrz Marketing Różne Informacje
Copyright © 2008 buytemplates.net. All Rights Reserved. E4.0.3